אוכלוסיית צרכים מיוחדים

אוכלוסיית צרכים מיוחדים

רכזת: אסתר גילי רייז

מוקד צמי"ד במינהל הקהילתי הינו שלוחה של מחלקת צמי"ד בעירייה, אשר הוקמה על ידי שרה סלמן במטרה לקדם את נושא שעות הפנאי של אוכלוסיית צמי"ד בתחומי חברה, תרבות ופנאי.
מחלקת צרכים מיוחדים (צמי"ד) פיתחה תורה מקצועית למתן אפשרות לאדם עם מוגבלות להשתלב וליהנות מפעילות תרבות פנאי תוך שילוב מירבי בחברה.


במסגרת אוכלוסיית צמי"ד נכללים: נכים פיזית, חרשים וכבדי שמיעה, עיוורים ולקויי ראייה, מוגבלות שכלית התפתחותית (מש"ה), עיכוב התפתחותי והנמכה קוגניטיבית, ליקויים אורגניים, אנשים על 

הספקטרום האוטיסטי, מתמודדי נפש, הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה, תסמונות גנטיות שונות (דאון, פרדר-ווילי, דושן).  

האוכלוסייה כוללת ילדים, מבוגרים ומשפחות. כאשר בן משפחה, ילד או מבוגר, נולד עם מוגבלות או הופך חלילה לאדם עם מוגבלות, המשפחה כולה הופכת למשפחה עם צרכים מיוחדים וכל חבר בה זקוק למענה בתחומים השונים.

אסתר גילי רייז החלה את דרכה בתחום צרכים מיוחדים בשנת 2014, בפרויקט ייחודי לגיוס בוגרים עם צרכים מיוחדים לצה"ל וכן עבדה במהלך השנים גם כסייעת משלבת לילד על הספקטרום וגם כמנהלת סניף תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" בלוד.
בתחום בריאות הנפש עסקה בליווי תעסוקתי וכן סיימה תואר שני בעבודה סוציאלית קהילתית עם התמחות בנושא מוגבלויות.
אסתר מגיעה למינהל הקהילתי עם רצון להוסיף על הקיים ולפתח דברים חדשים
היא קוראת לכם לפנות בכל עניין או בקשה, להצטרף לקיים ולהיות חלק בפרויקטים החדשים.
המטרה העיקרית העומדת לנגד עיניה מלבד מתן מענה לאוכלוסייה זו בתחום תרבות ופנאי הינה להפגיש וליצור חיבור עם כלל האוכלוסייה מתוך אמון שלכל אחד יש מה לתרום ולהיתרם.

קבוצת הוואטסאפ של משפחות צמיד:

ניתן ליצור קשר במייל:

[email protected]

או בטל. 02-6479012