קהילהמה היא עבודה קהילתית?
מה היא עבודה קהילתית?

קרה לך פעם שעלה במוחך רעיון שיכול לשפר את איכות חייך בשכונה, אך בשל השגרה והעומס היומיומי הוא לא יצא לפועל? נתקלת במקרה מקומם או מתסכל, והמשכת הלאה במחשבה שהזמן והעלות שידרשו כדי לתקן או לשפר לא ישתלמו?
גל המחאות החברתיות ששטף לאחרונה את המדינה הוכיח כי לעיתים מה שנראה כתחושה אישית הוא נחלת רבים המרגישים את אותם דברים, ולעיתים מה שחסר היא ההזדמנות להתאגד ולשנות, וכאן אני נכנס לתמונה.

העבודה הקהילתית הינה תחום התמחות המשתייך למקצוע העבודה הסוציאלית, ומטרתה לאפשר לכל אדם באשר הוא לפעול לשינוי ולשיפור הסביבה החברתית שלו, באמצעות ידע תיאורטי ומעשי שהופק בעשורים האחרונים בדרכים שונות בארץ ובמדינות רבות בעולם.
כעובד קהילתי תפקידי לאפשר לך, ליצור לעצמך את הסביבה הרצויה לך, תוך מתן הדרכה וידע, סיוע בגיוס משאבים ובפנייה לגורמים הרלוונטיים.
עבורי העבודה הקהילתית בבקעה רבתי היא הזדמנות נהדרת להכיר את ירושלים עיר הולדתי לעומק, דרך התושבים, הארגונים והמוסדות הקיימים בה.
בשנתיים האחרונות, מאז תהליך הבחירות למינהל הקהילתי , אנו עדים לתהליך של שגשוג ופריחה קהילתית בקרב שכונות המינהל.
אני מזמין אותך להצטרף לתהליך - לקפוץ לבקר, להתייעץ, ולחשוב יחד על דרכים לשמר את הקיים, ולהציע רעיונות חדשים על מנת להפוך את המקום שבו אנו חיים לטוב יותר.


שלך, לכל שאלה ובקשה:
ליצירת קשר: נדב בן שושן, עובד קהילתי